Lokalizacja

 

Polarna 10 to kompleks, który powstanie w otoczeniu zieleni i bliskości ośrodków rekreacyjnych, takich jak: Park Południowy, czy Park Kleciński. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, niedalekie sąsiedztwo rzeki Ślęzy, zaoferują Państwu możliwość odpoczynku, zabawy i wytchnienia od miejskiego zgiełku. Sąsiedztwo sklepów, klimatycznych kawiarni, lokali usługowych,  szkoły, przedszkola, Urzędu Pocztowego, bliskość kompleksu handlowego w Bielanach Wrocławskich, Aquaparku, klubów fitness, sprawią, że dom przy Polarnej 10 stanie się Twoim azylem.

 

Park Południowy

Odległość:  900 m

Park we Wrocławiu, mieszczący się w południowej części osiedla Borek. Zaliczany jest do parków krajobrazowych o dużych walorach kompozycyjnych i dendrologicznych. W przeciwieństwie do innych parków miasta utworzono go od podstaw, a nie poprzez adaptację terenów leśnych. Na podarowanych miastu gruntach do 1892 r. architekt krajobrazu Hugo Richter i botanik Ferdinand Cohn stworzyli park krajobrazowy z polanami i dużym stawem z wodotryskami, nad nim widokowy taras Landsberga, oraz wzgórze Bendera z małą altaną, ścieżki, polana, zadbane kwietniki i ogród bylinowy. Od 1995 r. park jest wpisany do rejestru zabytków. Rośnie w nim 109 gatunków roślin; do atrakcji parku należą ciekawe okazy dendrologiczne cypryśnika błotnego, tulipanowca amerykańskiego, orzesznika pięciolistkowego, platana i rzadko spotykanej w Polsce odmiany kasztanowca. Od 5 września 2004 roku w parku stoi pomnik Fryderyka Chopina. Prawie czterometrowej wysokości brązowy monument przedstawia wyniszczonego suchotami kompozytora, siedzącego w sofie i zasłuchanego w dźwięki muzyki.

 

Park Skowroni

Odległość: 2100 m

Park położony w południowej części Wrocławia, pomiędzy osiedlami Gaj i Borek. Powierzchnia parku wynosi około 25 ha. Na północy parku znajduje się ośrodek MOSIR, w tym między innymi lodowisko i korty tenisowe, a za nimi Park Generała Władysława Andersa we Wrocławiu. W parku zlokalizowano obiekty służące rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi, między innymi: wytyczono ścieżkę biegową, wybudowano ogólnodostępną siłownię na wolnym powietrzu, boisko do piłki nożnej i plac zabaw dla dzieci.

 

Park Kleciński

Odległość: 1400 m

Park we Wrocławiu położony w południowej części Wrocławia, na osiedlu Klecina, jego powierzchnia wynosi 9 ha. Znajduje się w nim między innymi amfiteatr i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki nożnej. Park położony jest pomiędzy ulicami: Karkonoską, Partynicką, Skrajną i Przyjaźni. Południowo-zachodnią granicę Parku Klecińskiego stanowi rzeka Ślęza. Na północno-zachodnim krańcu parku znajduje się Most Kleciński, a na południowo-zachodnim – Most Partynicki.

 

Tor Wyścigów Konnych Partynice

Odległość: 1500 m

To 76 ha teren służący rozrywce i rekreacji, gdzie od dawna odbywają się liczne zawody jeździeckie i inne imprezy okolicznościowe. Miejsce zachęca do rekreacji na pięknych terenach spacerowych, sprzyja nauce jazdy konnej oraz hipoterapii.

 

Kompleks Zamku Topacz

Odległość: 5200 m

Na szczególną uwagę zasługuje wykwintna restauracja a także częste wystawy tematyczne na 50 ha terenu rekreacyjnego ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, stawem, pomostami, piaszczystą plażą, czterema kortami tenisowymi, trasami kajakowymi oraz oświetloną strzelnicą golfową. Park Zamku Topacz posiada także zaplecze techniczne i infrastrukturę do organizacji imprez plenerowych. Na terenie obiektu znajduje się również Muzeum Motoryzacji.

 

Jak bardzo cenisz swój czas?

Odległości do najpotrzebniejszych obiektów użytku publicznego:

 • wrocławski Rynek - 5500 m
 • Apteka - 300 m
 • Przedszkole - 1000 m
 • Szkoła -900 m
 • Sklep ogólnospożywczy - 200 m
 • Park Południowy - 900 m
 • Park Kleciński - 1400 m
 • Park Skowroni - 2100 m
 • Uniwersytet Ekonimiczny - 3500 m
 • Kompleks Handlowy w Bielanach Wrocławskich - 4400 m
 • Aquapark ul. Borowska - 4200 m
 • Dworzec Główny PKP - 4600 m

Komunikacja miejska

Jeśli chcesz otrzymać atrakcyjną ofertę przedsprzedaży domów z tej inwestycji, pozostaw adres email.

Twój adres email:*
Wpisz kod z obrazka:
Dodatkowa wiadomość:
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH*
PRAWO WGLĄDU, ZMIANY, USUNIĘCIA DANYCH OSOBOWYCH*
ZGODA NA PROWADZENIE KORESPONDENCJI ZA POMOCĄ ŚRODKÓW DO POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ*
ZGODA NA POWIERZENIE DANYCH OSOBOWYCH*
 

 

Znajdź mieszkanie, dom

Dostępnych: 3
Jesteś tutaj: StartLokalizacja Góra strony

Warto przeczytać