Lokalizacja

Logo Kurkowa kolor

 

 

 

Położenie

Planowany kompleks przy ul. Kurkowej to inwestycja zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, na obszarze odradzającego się Nadodrza, będącego częścią wrocławskiego Śródmieścia. O atrakcyjności lokalizacji świadczy swobodny dostęp do wszelkich usług centrotwórczych oraz pełna infrastruktura. Do aktywnego wypoczynku zachęcają tereny spacerowe i ścieżki rowerowe wzdłuż Odry, pobliski Park Staszica i Skwer Sybiraków. Bez potrzeby wyjeżdżania z miasta, siły witalne można regenerować na wyspach, w szczególności na Wyspie Słodowej, znanej z mnogości wydarzeń kulturalnych, koncertów i spotkań.

Jest to z wielu powodów miejsce naprawdę szczególne zarówno ze względu na zabytkową okoliczną zabudowę i jej pięknie zdobione elewacje, przestronne podwórza, zieleńce i parki, jak i na atrakcyjne położenie tuż obok Starego Miasta, oddzielonego od Nadodrza jedynie korytem Odry.
 

Plac Strzelecki

Odległość: 270 m

Plac położony we Wrocławiu na osiedlu Nadodrze (dawniej Przedmieście Odrzańskie), w obrębie dzielnicy Śródmieście. Plac ma kształt zbliżony do prostokąta, a centralnym elementem jego kompozycji jest skwer otoczony ulicami, nazwany Skwerem Sybiraków. W 2011 r. dokonano rewitalizacji placu podczas której wykonano między innymi plac zabaw dla dzieci i miejsce rekreacji dla dorosłych. Zachodnia część terenu od strony ulicy Kurkowej została zabudowana budynkiem przy placu Strzeleckim 25, do którego między innymi przeniesiono część wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Skwer Sybiraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Park Stanisława Staszica

Odległość: 350 m

Park położony na osiedlu Nadodrze, o powierzchni około 5,5 ha. Powstał w latach 1905–1908 w miejscu dawnego targu końskiego (Rossplatz). Park ma kształt trójkąta zawartego pomiędzy ulicami Pomorską, Ludwika Rydygiera, a placem Stanisława Staszica.

 

Plac Świętego Macieja

Odległość: 600 m

Plac położony we Wrocławiu na osiedlu Nadodrze, w obrębie dzielnicy Śródmieście, ma powierzchnię około 1,8 ha. Zespół urbanistyczny w rejonie placu został wpisany do rejestru zabytków. Zaprojektowany został w 1873 roku, a projekt nawiązywał do angielskiego sąsiedztwa skwerowego. Miał formę prostokąta ze ściętymi w części południowej narożami, oraz zakomponowaną zielenią i fontanną.

Plac św macieja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyspa Słodowa

Odległość: 800 m

Wyspa na Odrze w obrębie wrocławskiego Starego Miasta. W I połowie XX wieku przez Wyspę Słodową przeprowadzono trasę łączącą oba brzegi Odry. Pod koniec XX wieku wyspę uporządkowano i wytyczono na niej nadodrzańskie trasy spacerowe. Wykorzystywana jest często jako miejsce publicznych imprez plenerowych i koncertów.

Wyspa Słodowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aula Leopoldina - Plac Uniwersytecki

Odległość: 1000 m

Największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, to cenny i unikatowy zabytek świecki późnego baroku. Wzniesiona w latach 1728-1732 wraz z całym kompleksem budynków uniwersyteckich, otrzymała swoją nazwę na cześć cesarza Leopolda I, fundatora Uniwersytetu w roku 1702.

Pl.Uniwersytecki Leopoldina

Rynek

Odległość: 1300 m

Średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. To jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce. Zabudowę otaczającą Rynek stanowią budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Centralną część Rynku zajmuje kompleks sukiennic, Starego Ratusza, Nowy Ratusz oraz liczne kamienice.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Odległość: 1600 m

Ogród nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św. Krzyża, częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.

Ogród botaniczny kadr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrów Tumski

Odległość: 1900 m

Otoczony wodami Odry dawny gród, który dał początek miastu, skrywa wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowane po wojennych zniszczeniach gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża.
Znajduje się tu również Muzeum Archidiecezjalne, będące najstarszą, zachowującą ciągłość historyczną placówką muzealną we Wrocławiu – od ponad 100 lat gromadzi ono zabytki sztuki sakralnej, które, wycofane z użytku kultowego, mają ogromną wartość historyczną i artystyczną.

Budynek Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Odległość: 2000 m

Gmach przy ulicy Bolesława Prusa, w którym mieści się Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, zbudowano w latach 1902-1904 jako wspólną siedzibę Szkoły Rzemiosł Budowlanych i Wyższej Szkoły Budowy Maszyn. Zespół budynków powstał u zbiegu ulic Prusa i Nowowiejskiej na działce o powierzchni ponad 20 tysięcy m2. Obecnie budynek pełni funkcję gmachu Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

 Wydział Architektury

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadodrze

Nadodrze to osiedle wydzielone w 1991 z większego wrocławskiego osiedla - Ołbina, leżące na terenach nazywanym „Przedmieściem Odrzańskim”, które zostało włączone w granice miasta w 1808, po zburzeniu fortyfikacji miejskich. W granicach Nadodrza znajduje się odrzańska wyspa - Kępa Mieszczańska - a z ważniejszych obiektów infrastruktury miejskiej: dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze oraz zajezdnia tramwajowa nr 2 przy ul. Słowiańskiej. Jest to prężnie rozwijająca się część miasta ciesząca się wszechstronnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, ale także mediów, naukowców i inwestorów. Nadodrze jest ostatnio coraz chętniej odwiedzane, obserwowane i doceniane. Jest położone tuż obok Starego Miasta, bogate w zabytkowe kamienice, zdobione elewacje, dziedzińce i parki. Od pewnego czasu Nadodrze kojarzy się z wieloma projektami związanymi z jego rewitalizacją.

Jak bardzo cenisz swój czas?

 

Odległości do najpotrzebniejszych obiektów użytku publicznego:

 • wrocławski Rynek - 1300 m
 • Apteka - 240 m
 • Przedszkole - 170 m
 • Przychodnia medyczna - 200 m
 • Szkoła -170 m
 • Sklep spożywczy - 60 m
 • Park Stanisława Staszica - 450 m
 • Plac Świętego Macieja - 600 m
 • Plac Uniwersytecki - 1000 m
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta - 900 m
 • Uniwersytet Wrocławski, Aula Leopoldina - 1000 m
 • Politechnika Wrocławska, Wydział Architektury - 2000 m
 • Politechnika Wrocławska 3000 m
 • Centrum Handlowe ul. Długa - 1400 m
 • Galeria Dominikańska - 2000 m
 • Dom Handlowy Renoma - 2300 m

Komunikacja miejska

Jeśli chcesz otrzymać atrakcyjną ofertę przedsprzedaży lokali w tej inwestycji pozostaw adres email.

Twój adres email:*
Dodatkowa wiadomość:
Word Verification:
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH*
PRAWO WGLĄDU, ZMIANY, USUNIĘCIA DANYCH OSOBOWYCH*
ZGODA NA PROWADZENIE KORESPONDENCJI ZA POMOCĄ ŚRODKÓW DO POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ*
ZGODA NA POWIERZENIE DANYCH OSOBOWYCH*

 

Znajdź mieszkanie, dom

Dostępnych: 3
Jesteś tutaj: StartLokalizacja Góra strony

Warto przeczytać